Prawo autorskie pracownika

Wysłany przez:

Zgodnie z przepisami prawa autorskiego prawo do utworu stworzonego przez pracownika nabywa pracodawca. W jaki sposób i kiedy dochodzi do przejęcia praw autorskich przez pracodawcę od pracownika?

 

Prawo autorskie

Zgodnie z przepisem art. 12 prawa autorskiego, jeżeli ustawa lub umowa o pracę nie stanowią inaczej, pracodawca, którego pracownik stworzył utwór w wyniku wykonywania obowiązków ze stosunku pracy, nabywa z chwilą przyjęcia utworu autorskie prawa majątkowe w granicach wynikających z celu umowy o pracę i zgodnego zamiaru stron.

 

Z ...

Czytaj dalej →
0